هزینه راه اندازی مرکز تلفن ویپ

در این مقاله به بررسی نحوه برآورد هزینه راه اندازی VoIP در یک شرکت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های یک کسب و کار و نحوه کاهش هزینه‌های تلفنی شرکت به کمک سیستم‌ مرکز تلفن VOIP می‌پردازیم.

مرکز تلفن VOIP به دلیل قابلیت‌های بی‌نظیری که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، امروزه به‌عنوان یکی از نیازهای اصلی یک کسب و کار موفق شناخته می‌شود. همان‌طور که می‌دانیم برآورد دقیق از هزینه‌های پیاده‌سازی آن، اولین قدمی است که باید برای راه اندازی سیستم تلفن ویپ در یک سازمان برداشته می‌شود. در ادامه عوامل تأثیرگذار بر هزینه راه اندازی VoIP را بیان می‌کنیم. پس برای آشنایی با نحوه برآورد و نقش VOIP در کاهش هزینه‌های تلفنی یک شرکت با ما همراه باشید.

 

برای بررسی هزینه نصب voip باید در اولین قدم سطح تجهیزاتی که در حال حاضر داخل مجموعه شما استفاده می شود را تعیین کرد و در ادامه برای بهترین راه حل و بهترین انتخابی که کمترین هزینه را برای استفاده

از این سیستم جذاب برای شما به ارمغان می آورد را اقدام کرد، گروه آرتین کمک و راهنمای درست شما برای داشتن همچین سیستمی با کمترین هزبنه است، میتوانید از ما راهنمایی بگیرید!!

تأثیر زیرساخت در کاهش هزینه راه اندازی سیستم ویپ

 

کی از مهم‌ترین مواردی که باید برای برآورد هزینه راه اندازی VOIP در نظر بگیریم زیرساخت لازمه برای پیاده‌سازی انواع مرکز تلفنی است. برای پیاده‌سازی یک مرکز تلفن آنالوگ باید بستر تلفن به‌صورت کاملاً مجزا راه اندازی شود. این در حالی است که مرکز تلفنی ویپ می‌تواند بر روی بستر شبکه کامپیوتری که در اغلب سازمان‌ها وجود دارد راه اندازی شود؛ که همین امر یکی از دلایلی است که موجب می‌شود هزینه راه اندازی VoIP نسبت به مرکز تلفنی آنالوگ کاهش یابد.‌ ما قبلاً در مقالات مربوط به آموزش VOIP به‌تفصیل به این ویژگی پرداخته‌ایم.

 

مدیریت هزینه راه اندازی VOIP

 

هنگامی‌که تصمیم به راه اندازی یک مرکز تلفن در سازمان خود دارید، ابتدا بررسی نمایید که از میان تمامی تجهیزات یک مرکز تلفن به چه قطعاتی برای راه اندازی اولیه نیاز دارید. آیا این قطعات می‌توانند در آینده پاسخگوی تغییرات و توسعه مرکز تلفن سازمان شما باشند؟

فرض کنید در یک شرکت ۲۰ کاربر به تلفن داخلی نیاز دارند و ۳ خط شهری برای مرکز تلفن در نظر گرفته شده است. این سازمان علاوه بر سیستم تلفن گویا (IVR) به CID و ضبط مکالمه نیز برای بهبود کیفیت سیستم نیاز دارد. این سازمان برای پیاده سازی این سناریو به‌صورت آنالوگ به یک سانترال TES824، کارت تلفن گویا، سه کارت CID، دو کارت اضافی برای سانترال، دستگاه ضبط مکالمه و ۲۰ عدد تلفن نیاز دارد. این در حالی است که اگر قرار باشد در آینده این تعداد داخلی به ۳۰ کاربر افزایش یابد، این شرکت مجبور به تعویض زیرساخت سیستم تلفنی خود خواهد شد.

اما اگر از راهکارهای سیستم ویپ برای این سازمان استفاده کنیم، می‌توانیم با یک دستگاه Gateway و یک PC متوسط مرکز تلفن موردنظر را پیاده‌سازی کنیم. جهت کاهش هزینه می‌توان تلفن‌های کاربران را در مرحله‌ی اول به‌صورت نرم‌افزاری روی کامپیوتر آن‌ها نصب کرد و تنها در مواردی که احتیاج دارید از تلفن‌های سخت‌افزاری مخصوص VOIP استفاده کنید.

در این سیستم ویپ با افزایش تعداد کاربران مشکلی ایجاد نخواهد شد و علاوه بر بهره‌مندی از امکانات جذاب مرکز تلفن VOIP می‌توانید مرکز تلفن سازمان خود را در آینده متناسب با تغییرات و نیازها توسعه دهید.

از مطالب فوق می‌توان نتیجه گرفت، تهیه و پیاده‌سازی یک مرکز تلفن VOIP به شما این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های راه‌اندازی مرکز تلفن خود را به‌صورت کاملاً انعطاف‌پذیر مدیریت کنید و در آینده به‌راحتی مرکز تلفن خود را بدون هزینه اضافی گسترش دهید.

 

همچنین میتوانید یک مزیت جالب ویپ را بدانید.

 

تخمین هزینه راه اندازی مرکز تلفن ویپ

 

در ادامه هزینه راه اندازی VOIP (ویپ) را برای یک سازمان متوسط محاسبه می‌کنیم.

 

• هزینه تهیه گیت وی یا کارت برای خطوط شهری

 

برای اتصال خطوط تلفن شهری به مرکز تلفن خود باید از گیت وی‌های ویپ و یا کارت‌های تلفنی استفاده نمایید. با توجه به تعداد خطوط شهری هزینه خرید گیت وی متفاوت است. بدیهی است نوع برند و درنتیجه تغییر کیفیت ساخت گیت وی در قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود. برای اطلاع از انواع کارت‌ها و گیت وی های VOIP و کارکرد آن‌ها می‌توانید به مقالاتآموزش ویپ در سایت ما رجوع نمایید.

 

• هزینه تهیه سرور ویپ

 

تهیه یک سرور برای راه اندازی مرکز تلفن VoIP ضروری است. معمولاً در سازمان‌ها و ادارات سرورهایی برای اجرای سرویس‌های لازم درون شبکه به‌صورت مجازی‌سازی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای ایجاد یک ماشین مجازی و نصب مرکز تلفن VoIP استفاده نمود. پس تهیه سرور VOIP برای سازمان شما هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.

 

• هزینه خرید تلفن‌های کاربران IP Phone

 

برای کاهش هزینه راه اندازی VOIP می‌توانید در مرحله اول راه اندازی از سافت‌فون‌ها یا تلفن‌های نرم‌افزاری استفاده نمایید که به‌صورت رایگان در دسترس است. ولی درصورتی‌که قصد خرید تلفن‌های سخت افزاری یا IP PHONE را دارید قیمت حدودی آن‌ها از مبلغ ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به کیفیت و کارایی افزایش می‌یابد.

 

• هزینه راه اندازی زیرساخت تلفنی

 

مرکز تلفن ویپ VoIP از زیرساخت شبکه‌های کامپیوتری برای ارائه سرویس استفاده می‌کند. برخلاف مرکز تلفن آنالوگ، برای راه اندازی مرکز تلفن ویپ نیازی به راه اندازی زیرساخت مجزا نیست که همین امر میزان هزینه راه اندازی سیستم ویپ را به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

 

• هزینه نصب و راه اندازی VOIP

 

هزینه راه اندازی مرکز تلفن ویپ، توسط سازمان‌ها و کارشناسان بسیار متفاوت تعیین می‌شود. بازه قیمت می‌تواند بین ۱ تا ۱۰ میلیون تومان متغیر باشد. در ادامه به برخی از پارامترهای تأثیرگذار در محاسبه قیمت اشاره می‌کنیم:

۱. سرویس‌ها و تنظیماتی که روی مرکز تلفن نصب و راه اندازی می‌شود (ماژول‌ها و نرم‌افزارها)

۲. کیفیت راه اندازی مرکز تلفن ویپ (امنیت مرکز تلفن، راه اندازی اصولی مرکز تلفن و ….)

۳. خدمات و پشتیبانی VoIP ارائه‌شده توسط شرکت

۴. قیمت متغیر سخت افزارها

۵. و….

همان‌طور که گفته شد، باوجود امکانات فراوانی که سیستم تلفن ویپ در اختیار شما قرار می‌دهد، برای راه اندازی یک مرکز تلفن VOIP پارامترهای گوناگونی برای مدیریت و کاهش هزینه‌ها در اختیار دارید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *