آیا می دانید ویپ(VoIP) چه امکاناتی دارد؟

برخی امکانات این سیستم جدید به شرح زیر میباشد:

امکان ارائه شماره تلفنهای داخلی به تعداد نامحدود

با توجه به ظرفیت سیستم تلفنی که راه اندازی شده است، میتوانید هر تعداد داخلی براساس نیاز سازمان خود ایجاد نمایید.

امکان دریافت پیام صوتی(Voice mail)

در صورت عدم امکان پاسخگویی کاربر، میتوان برای او پیام گذاشت. کاربر در زمان دلخواه قادر به شنیدن این پیام بوده و نیز امکان ذخیره سازی آن بر روی سرور و همچنین ارسال پیام صوتی به هر آدرس ایمیل دلخواه را خواهد داشت..

امکان ضبط مکالمات

این امکان وجود دارد که تمامی مکالماتی که در بستر ویپ در سیستم شما صورت میگیرد براساس نوع سیاست سازمان ضبط و در سیستم ذخیره گردد.

تلفن های نرم افزاری(SoftPhone)

با نصب تلفن های نرم افزاری امکان دسترسی به داخلی های کاربران از طریق کامپیوتر یا تلفن همراه فراهم میباشد. با استفاده از این ویژگی کاربرانی که خارج از محیط سازمان هستند امکان ارتباط با سازمان را همچنان خواهند داشت.

Fax to Email

با استفاده از این ویژگی، قابلیت ارسال فکس های دریافتی به ایمیل وجود خواهد داشت. بدین ترتیب خدمت بزرگی به محیط زیست و صرفه جویی در مصرف کاغذ خواهد شد. از طرف دیگر ذخیره شدن اسنادی از این قبیل در ایمیل، دسترس پذیری آنها را بالا میبرد.

رابط گرافیکی مبتنی بر وب

میتوانید از طریق اینترنت و رابطه ای گرافیکی، سیستم ویپ خود را مدیریت کنید و از تمامی امکانات موجود مانند برگزاری کنفرانس صوتی، انتقال تماس، صندوق صوتی و … استفاده نمایید. این مزیت، کنترل تنظیمات سیستم را بسیار آسان میکند.

کاهش هزینه های تلفن

یکی از مهمترین مزایای ویپ هزینه پایین آن در قیاس با نسل قدیم تلفن های داخلی است. VoIP به شرکتها و سازمانها این امکان را میدهد تا با هزینهای کم، اقدام به برقراری ارتباط با شعب خود در سراسر جهان کنند.

عدم نیاز به سیم کشی

شما میتوانید با اتصال گوشی های تلفن به هر پورت استاندارد شبکه کامپیوتری، از سیستم ویپ خود استفاده کنید. تلفن های نرم افزاری این امکان رادارند که به طور مستقیم بر روی رایانه نصب شوند .لذا به هیچ سیم کشی نیاز ندارند.

دستگاههای تلفن

دستگاه های تلفن سیستم VoIP یا PBX IP مبتنی بر پروتکل SIP عمل میکنند. لذا امکان ارائه سرویس به هر مدل تلفن سخت افزاری یا نرم افزاری که بر اساس استاندارد SIP باشد رادارند. این ویژگی در سیستم تلفنی نسل  قدیم وجود نداشت.

قابلیت افزایش ظرفیت

در سیستم VoIP اضافه کردن بسیاری از امکانات پیشرفته به صورت نرم افزاری انجام میشود و سختی سیستم قدیمی سانترال را ندارد. بنابراین دیگر الزام نیست که برای افزایش خطوط تلفن یا شماره های داخلی هزینه های گزاف پرداخت نمایید

امکان انتقال شماره داخلی

در صورت جابجایی شما میتوانید شماره داخلی خود را به دفتر جدید خود انتقال دهید. این اتفاق بدون هیچگونه تغییر در سیستم ویپ، به راحتی قابل اجراست. حتی اگر این محل جدید خارج از محل اداری شما باشد. و بی شمار قابلیت دیگر که برای هر مخاطبی جذاب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *