آیا می دانید ویپ چیست و چه مزایای خارق العاده ای برای سازمان شما دارد؟

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و گسترش آن در سطح جهان، سیستم های سنتی به دلیل هزینه های بالا، انعطاف ناپذیری، پیچیدگی های اجرا و رفع مشکلات احتمالی، جای خود را به بستر های مدرن داده است.

امروزه یکی از پرکاربردترین راه های ارتباطی شرکت ها با شعبات یا مشتریان سیستم های تلفنی می باشد. سیستم های سانترال کماکان در اکثر شرکت ها قابل استفاده است ولی در مقابل تکنولوژی  ( Voice over IP )VoIP  با دارا بودن مزیت های بسیار، به سرعت درحال گسترش و جایگزینی سیستم های سنتی است.

ویپ چیست

 

برخی از مزیت های ویپ :

 

 

بی نیاز از کابل کشی مجزا

این تکنولوژی از بستر شبکه برای ارتباطات تلفنی استفاده میکند که موجب کاهش کابل کشی مجزا می گردد. همچنین در صورت جابجایی محل کاربر، دیگر دردسر کابل کشی در محل جدید وجود نخواهد داشت.

کنفرانس
از هزینه های سازمانهایی که برای انجام جلسات خود از برقراری کنفرانس حتی در ابعاد بین الملل در بستر VoIP  استفاده مینمایند جلوگیری میکند.

ادغام دستگاه تلفن با کامپیوتر شخصی و تلفن همراه

همانطور که میدانید امروزه استفاده از نرم افزارهای تلفنی SoftPhone در سازمان ها و تلفن های همراه و حتی سیستم های خانگی به صورت روزافزون در حال گسترش می باشد. استفاده از این نرم افزارها به همراه  headset جایگزینی برای  IP phone به شمار میرود.

تماس کاربران خارج از سازمان به صورت رایگان به هر نقطه از دنیا
کاربران این سیستم از طریق اینترنت قادر به تماس با مقصد موردنظر خود می باشند. این ویژگی برای کارکنانی که خارج از سازمان هستند  علاوه بربه صفر رساندن هزینه ها موجب تسهیل تماس های تلفنی نیز میشود.

گسترش آسان
گسترش و افزودن کاربر در این سیستم ها به سادگی انجام پذیر است و بر خلاف سیستم های پیشین نیاز به کابل کشی مجدد برای هر کاربر وجود ندارد.

مدیریت متمرکز و آسان
مراکز تلفنی مبتنی بر VoIP محیطی را تحت وب در اختیار کاربر قرار می دهند، که از طریق آن میتوان امکاناتی از قبیل ایجاد یا حذف داخلی، ایجاد دسترسی برای کاربران، شنیدن مکالمات ضبط شده، ایجاد IVR ، Voice mail و …. را در دسترس داشت.

ویپ چیست

همچنین از دیگر مزیت های ویپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• امکان ترکیب کردن محصوالت تولیدکنندگان مختلف (به دلیل استفاده از استاندارها جهانی و عدم وابستگی به برندخاص)

• کاهش هزینه های مربوط به پشتیبانی و نگهداری به دلیل ادغام شبکه دیتا و شبکه تلفنی
• پویایی و پیشرفت روزافزون شبکه های ویپ

• قابلیت برنامه نویسی بر روی مرکز تلفن و گوشی های تلفنی همانند یک گوشی موبایل و یا حتی پیشرفته تر از آن
• پشتیبانی از کلیه امکانات مخابراتی کنونی و حتی ارائه خدمات جدید، با هزینه ی بسیار پایین و سهولت اجرایی بالا

تلفن گویا 

این ویژگی (IVR )با تماس کاربران منوی صوتی را فراهم میکند تا برای اتصال به بخش موردنظر شماره همان بخش را طبق پیامی که پخش میشود وارد کند. برای مثال در هنگام تماس با سازمانی که دارای بخشهایی از قبیل فروش، پشتیبانی، مالی و … است، ابتدا پیامی برای مخاطب پخش میشود که برای ارتباط با هر بخش شمارهای اعالم میگردد.سپس کاربر با انتخاب شمارهها به بخش موردنظرش هدایت می شود.

صف انتظار

با استفاده از این ویژگی، در صورت اشغال بودن خط شما، تماس مخاطبان شما از دست نرفته بلکه در صف قرار داده میشوند تا پس از آزاد شدن شماره شما، تماس برقرار شود.
تنظیم ساعات اداری این ویژگی هم یکی از موارد کاربردی در پیاده سازی سیستم های تلفن سازمانها به شمار میرود که در سیستمهای مبتنی برVoIP به راحتی قابل انجام خواهد بود. یکی از کاربردهای آن تعیین announcement های مختلف در ساعات مختلف است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *